“Dit studiemodel is onze visie op een toekomstig lid van de TT-familie. Hij heeft het sportieve DNA van de TT én de pluspunten van onze compacte SUV’s”, zo laat ontwikkelingsverantwoordelijke Ulrich Hackenberg er weinig twijfel over bestaan.
De TT offroad concept, waarvan we eerder al enkele schetsen toonden, is een vierdeurs-SUV die ongeveer even groot is als de Q3. Het grote verschil schuilt in de coupéachtige daklijn en de hoogte van 1,53 meter of 8 cm lager dan de Q3. Het concept valt te vergelijken met de BMW X4 en X6.
Het interieur is grotendeels hetzelfde als in de nieuwe TT en werd ingericht voor vier personen. Het beschikt over een TFT-scherm met 3D-weergave waarop de bestuurder alle instrumenten afleest. Het prototype is ook uitgerust met hittebestendige tablets die zowel in als buiten de auto gebruikt kunnen worden. Nog een leuk detail: in de hoofdsteunen van elke stoel zijn twee luidsprekers van Bang & Olufsen geïntegreerd.
Draadloos opladen
In het prototype bestaat de aandrijving uit een verbrandingsmotor (2.0 TFSI), twee elektromotoren en een lithium-ionaccu, samen goed voor 408 pk en een koppel van 650 Nm. Er zijn drie aandrijfmodi (elektrisch, hybride of boost), om helemaal elektrisch op de achterwielen te rijden, het verbruik te beperken of de prestaties te maximaliseren. Bijzonder is dat de accu niet alleen aan een wallbox thuis maar ook draadloos opgeladen kan worden wanneer de TT offroad boven een ‘laadplaat’ gaat staan.