Jaguar ontwikkelt naar verluidt een compacte berline die de BMW 3-Serie, Mercedes C-Klasse en Audi A4 moet beconcurreren. Die geruchten worden vandaag bevestigd, want onze fotografen hebben de auto in kwestie betrapt.
Mini-XF
Dit prototype draagt het kleedje van een XF, maar we zien al snel dat de proporties sterk verschillen. De deuren werden ingekort, de daklijn is naders, de achterbumper werd aan de auto ‘geknutseld’ en tot slot is de uitlaat helemaal niet afgewerkt. Voorlopig heet dit model XS. Hij staat op het PLA-platform van Jaguar, dat gebouwd is met lichte materialen. Onder de motorkap vinden we de traditionele viercilinder turbo en zescilinder compressor van het merk.
Geschiedenis herhaalt zich?
Het is niet de eerste keer dat Jaguar deze markt betreedt. We herinneren ons de X-Type nog, een hertekende Ford Mondeo met dezelfde ‘burgerlijke’ techniek als de berline met blauwe ovaal. Deze keer wordt de kleine Jaguar wat edeler, want hij wordt van A tot Z intern ontwikkeld. De kleine berline draagt de codenaam X760 en komt in 2015 op de markt. Kort daarna presenteert Jaguar zijn eerste cross-over, gebaseerd op hetzelfde platform. Dat betekent dat beide modellen verkrijgbaar zullen zijn met vierwielaandrijving.