In tegenstelling tot de MG ZS, die in België ook te krijgen is met een verbrandingsmotor en hybride aandrijflijn, zal de nieuwe MG S5 gebouwd worden op het 100% elektrische platform dat ook gebruikt wordt voor de MG4. Hij krijgt dus nu een eigen plaats in het gamma van MG.

Advertentie
Advertentie

Gedebuteerd in China, nu op weg naar Europa

Europese specificaties zijn er nog niet, maar zoals het wel vaker gaat tegenwoordig, rijdt deze MG al enkele maanden in China rond, zij het onder een andere naam (MG ES5). Daar heeft hij de belangrijke taak om de slabakkende verkoopcijfers van MG in het thuisland van eigenaar SAIC weer op te krikken.

Om dat te kunnen realiseren, heeft hij gelukkig enkele troeven meegekregen. Te beginnen met zijn prijs: na subsidies kost hij minder dan 13.000 euro voor het instapmodel, in China voor alle duidelijkheid. We verwachten dat de basisversie van de MG S5 bij ons tegen de 35.000 euro zal kosten.

Modern design in lijn met recente MG-modellen

Zijn design is aangescherpt en hij deelt nu meer familietrekjes met de jongste modellen uit de MG-catalogus. De MG S5 neemt onder andere de ver aflopende neus over van de MG4 en Cyberster.

Het interieur van de Chinese versie heeft ook een premium upgrade gekregen en we verwachten hetzelfde in het Europese model. Wat opvalt is dat de aankleding minimalistischer is geworden en de schermen - hoe kan het ook anders - nog groter.

MG autointerieur, modern dashboard met touchscreen en ergonomisch stuurwiel.
Bovenaanzicht van een moderne beige SUV met panoramisch dak en elegante zwarte velgen.
Beige MG SUV ES5 op beige achtergrond, bovenaanzicht met panoramisch dak.
Advertentie
Advertentie

Rijeigenschappen en bereik zijn verbeterd

Technisch is de S5 nauw verwant aan de MG4 en in China krijgt hij dan ook dezelfde aandrijving mee. Hij is verkrijgbaar met een 49,1 kWh en 62 kWh batterijpakket. Daarmee worden 3 verschillende versies aangeboden, met een respectievelijk bereik van 425 km, 515 km en 525 km volgens de optimistische CLTC-norm. De acceleratietijd van 0-100 km/u ligt voor alle versies net onder de 8 seconden.

De cross-over meet 4,48 meter in lengte, 1,85 meter in de breedte en 1,62 meter in de hoogte. Daarmee valt hij iets groter uit dan de huidige MG ZS EV. De wielbasis bedraagt 2,73 meter, een toename van 10 cm, wat veelbelovend is voor de binnenruimte. De kofferinhoud bedraagt 462 liter. Met een - voor een SUV - uitzonderlijk laag zwaartepunt van 530 mm en een 50/50 gewichtsverdeling over de assen heeft MG zijn best gedaan om de rijdynamiek te verbeteren.

Als de MG S5 al deze kenmerken overneemt van zijn Chinese versie, dan zou MG hier wel eens een succesvolle vervanger van zijn populaire MG ZS EV te pakken kunnen hebben. Wij zijn alvast benieuwd om zijn verbeterde wegligging en zijn modern interieur te ontdekken.