Halverwege de jaren ‘50 zit Daimler aan de grond! De Britse autobouwer leed onder een desastreus management en ondanks een gedurfde (maar eerder ‘lelijke’) kleine roadster, de SP250, schrijft het rode cijfers! Jaguar koopt het merk in 1960 en weet in eerste instantie niet wat ermee aan te vangen, behalve dan de SP250 te perfectioneren… Om toch iets te doen, en dat op een snelle en niet te dure manier, beslist het merk uiteindelijk om van zijn Mk2 een comfortabelere versie te maken, die Daimler gedoopt wordt.
2 cilinders extra
Herdoopt tot Daimler, wisselt de Jaguar de springende kat op de motorkap in voor een radiatorrooster met een gegolfde bovenkant, maar vooral ook zijn nobele zescilinder voor een Daimler V8. En dat gaat hem niet slecht af, want die V8 is een pareltje: het zeer moderne 2,5 liter grote blok levert ongeveer 145 pk. Deze comfortabelere en romige versie was eerst trouwens enkel verkrijgbaar met een drietraps automaat.
De start van een mooi verhaal
En hij kende succes: met meer dan 17.000 verkochte exemplaren tot in 1969, is Jaguar tevreden met deze eerste ervaring. Voortaan wordt de Daimler-benaming gebruikt voor de meest luxueuze berlines van Jaguar.
Vandaag
Je kan een goede zaak doen bij de koop van een Daimler V8. Vandaag vind je er al één voor minder dan 30.000 euro. Ter vergelijking: voor een Jaguar Mk2 met de basismotor (een 2,4 liter met 120 pk) betaal je ongeveer dezelfde prijs. De prijzen van de 3,4 en 3,8 liter grote versies van de ‘Jag’ schommelen schommelt tussen de 35.000 en 50.000 euro! Goed om weten: de meeste versies zijn uitgevoerd met het stuur aan de rechterkant en met een automaat. Als je een zeldzame handgeschakelde versie vindt, ga er dan voor: hij is bijzonder aangenaam!
Op zoek naar een oldtimer?
Ben jij op zoek naar een oldtimer? Ontdek onze nieuwste zoekertjes voor oldtimers nu hier: