Volkswagen wil zich vanaf 2020 op de markt van de elektromobiliteit richten. De Duitsers willen tegen 2025 minstens 50 elektrische voertuigen hebben, verdeeld over de 12 merken van de groep. Bij Volkswagen zelf moet het eerste model van het elektrische I.D.-gamma een compacte vijfdeurs worden, die wellicht Neo gaat heten en gebaseerd is op het conceptmodel uit 2016. De Neo krijgt als eerste het nieuwe elektrische MEB-platform en zou batterijen hebben van 48, 60 en 80 kWh.

Nadien volgt de I.D. Aero als berline of break, en de I.D. Buzz. Die elektrische bestelwagen zou nauw aanleunen bij het gelijknamige conceptmodel en gebouwd worden in de fabriek in Hannover waar nu de Multivan en Transporter worden gebouwd.

Prijsbreker

Dat is niet alles. Na het eerste offensief zou Volkswagen ook een “betaalbare” kleine elektrische SUV willen. Met een basisprijs van € 18.000 zou die een groot publiek moeten kunnen bereiken. Volgens bronnen dicht bij het dossier wil Volkswagen jaarlijks 200.000 stuks van de elektrische SUV bouwen, zegt Automotive News. De elektrische SUV zou op zijn beurt gebouwd worden in de fabriek in Emden, waar Volkswagen nu zijn Passat bouwt.