De huidige generatie van de Ford Mustang is ondertussen al zeven jaar bij ons op de markt, met een facelift in 2018. Tijd voor een nieuwe, dachten ze bij Ford. Niet dat er al veel informatie vrijgegeven wordt. Er zijn geruchten dat het model in april volgend jaar op de markt komt, maar op een eerste impressie van hoe hij eruit zal zien, is het nog wachten.

Opnieuw een handgeschakelde V8!

Ford licht echter wel al een tipje van de sluier wat de aandrijflijn betreft. In de foto bij de aankondiging is het patroon van een manuele versnellingsbak verwerkt in de O van ‘generation’. Wie vreesde dat – net zoals bij een aantal andere autobouwers – de handgeschakelde versnellingsbak zou verdwijnen, is dus gerustgesteld. Een V8 komt er ook opnieuw, samen met een EcoBoost, Ford laat hem zelfs al even brullen.

De aankondiging van de nieuwe generatie Mustang kwam er samen met een investeringsplan van 3,7 miljard in de VS. Een deel van dat geld gaat naar de ontwikkeling en bouw van de nieuwe Mustang en de Amerikaanse versie van de Ranger, maar 2 miljard ervan pompt de autobouwer in drie van zijn fabrieken, in Michigan, Ohio en Missouri. Daarbij worden alles samen 6.200 extra jobs gecreëerd.