Een lichtjes aangepaste racewagen om de boodschappen te doen? Het concept is zeker niet nieuw. Porsche heeft de 911 GT3 RS en Ferrari en Lamborghini gebruiken (of misbruiken?) deze formule voor de Challenge Stradale en de Superleggera. Het recept is bijna altijd hetzelfde: wat extra pk's, enkele kilo's minder en een strakke ophanging. Lotus presenteert zijn interpretatie: de Evora GTE Road Car.
Handvol pk's minder
Deze GTE Road Car Concept is gebaseerd op de wedstrijdversie die zo'n 500 pk ontwikkelt. De 3.5 V6 van Toyota werd 'gekalmeerd' tot 420 pk. De straatversie is dus een beetje zwakker, maar behoudt wel de sequentiële versnellingsbak. Als banden kiest Lotus voor de top: de Pirelli P-Zero.
Lotus presenteert deze auto als concept, maar laat je niet misleiden: gezien de afwerkingsgraad is serieproductie zeker de bedoeling.