Eigenaars van de Suzuki Kizashi moeten hun auto laten nakijken. Spinnen kunnen namelijk een web weven in de ontluchtingspijp van de benzinetank, waardoor deze pijp verstopt kan geraken. Hierdoor zouden barstjes kunnen ontstaan, wat lekken en dus brand kan veroorzaken. Dat meldt de Amerikaanse overheidsinstantie National Highway Traffic Safety Administration.

Om het probleem te verhelpen, krijgen de Kizashi’s een extra filter die spinnen buiten moet houden. De auto’s in kwestie werden gebouwd tussen 2010 en 2013, maar in België is de Kizashi – een grote berline vergelijkbaar met de VW Passat – nooit officieel ingevoerd.

Suzuki is trouwens niet het enige merk dat in botsing komt met de achtpoters. Eerder moest Mazda ook al de Mazda 6 terugroepen voor gelijkaardige problemen, tot tweemaal toe zelfs.